O nas

Policzna to wieś o której do niedawna zapominano. Wieś starych chałup, często opuszczonych gospodarstw w której życie biegnie bardzo powoli.

Policzna położona jest na skraju Puszczy Białowieskiej nie opodal wschodniej granicy Polski (Unii Europejskiej).

Policzna – gmina Kleszczele, powiat hajnowski, województwo podlaskie w najbliższej okolicy takie wsie jak Wrestok, Starzyna, Biała Straż, Kuraszewo, można zaobserwować świat o którym mówią że już go nie ma i nie mam na myśli tzw. Polski „B” ale mówię o środowisku wielokulturowym, tutaj przeplatają się losy katolików, prawosławnych wyznawców judaizmu i tych którzy do dzisiejszego dnia Koran przepisują ręcznie. Ale to nie tylko religia, to także kultura tych narodów architektura i sztuka. Jesteśmy w okolicy niezliczonych cerkwi, uzdrawiających źródeł wody, żyjemy obok szeptuch i czuwa nad nami wszechobecny „duch puszczy”.

Splot kultur i ich wielowiekowy dorobek tworzą miejsce wyjątkowe w naszym kraju. Tylko tutaj można zjeść prawdziwą palcówkę, kartacze (cepeliny), kiszkę ziemniaczaną poczuć smak i walory oleju lnianego tłoczonego na zimno a tutejsze puszczańskie miody nie mają sobie równych. Nie mówimy o takich banałach jak prawdziwe jajka od prawdziwych kur, nie mówimy o prawdziwym serze od sąsiadki z za płota , nie mówimy o chlebie wypiekanym w chlebowym piecu bo my to wszystko mamy na co dzień. A żeby to poczuć trzeba tego spróbować i gwarantujemy że będą to dla niektórych powroty do smaków dzieciństwa. Serdecznie zapraszamy.