policzna

Policzna – mała wieś na Podlasiu, gmina Kleszczele, powiat hajnowski Położenie na mapie – N 52o35’18,33″ , E 23o27’45,74″
Cisza,spokój wspaniałe czyste powietrze i lasy ,lasy w około same lasy i to jakie ?? Puszcza Białowieska.Jedna ulica przez całą wieś łączy mieszkańców i jest jedynym łącznikiem ze światem , zgiełkiem i pogonią za …… no właśnie tak naprawdę za czym ???? Za dobrobytem , wygodami cywilizacji ale i za wyścigiem szczurów jak to teraz nazywamy współczesność. Tutaj czas staje w miejscu no nie może nie staje ale bardzo, bardzo zwalnia. Dni i godziny płyną leniwiej , spokojniej .Mamy czas przyjrzeć się przyrodzie, posłuchać śpiewu ptaków , kukułki kukania, żab rechotania. Tu widzimy łąki żółte od mleczu,motyle po łąkach pląsające ,sarny ,jelenie i żubry pasące się na tych samych łąkach.
Historia – wieś królewska ekonomii brzeskiej położona była w końcu XVIII w w powiecie brzeskolitewskim. W latach 1952-1954 miejscowość była siedzibą gminy Policzna.
Z okazji corocznego festiwalu WERTEP organizowanego przez Stowarzyszenie Pocztówka które mieści się  w naszej wsi   odbywa się we wsi Policzna „Policzański Długi Stół” a główną jego atrakcją jest degustacja wiejskich potraw, wypieków , wyrobów mięsnych i wędliniarskich. Gospodynie proponują do degustacji potrawy z tego regionu które już od dawna były tu gotowane i wypiekane i nadal cieszą się dużym zainteresowaniem i smakują tak jak dawniej .